Úvod » Aktuality

Mistrovství Polska v malé kopané hráčů nad 50 let

publikováno 25.06.2014 (aktualizováno 30.06.2014)

~~V pátek 20.6. a v sobotu 21.6.2014 jsme se již podruhé účastnili mistrovství Polska v malé kopané hráčů nad 50 let, a to pod hlavičkou TJ Sokol Rychnov n.Kn. Bohužel, jak se stává již pravidlem, naši borci neumějí operativně zareagovat a účast na turnaji přislíbili jen čtyři staříčci. Museli jsme tedy požádat o výpomoc družstvo Labutě. Ti nám půjčili tři hráče (Sendy Majer, Standa Fröhde a Pavel Lochman) se kterými jsem v pátek odpoledne vyrazil směr Polanica Zdroj. Tamnější organizátor turnaje Jan Tyrala mi teklofonicky slíbil, že nám dva hráče půjčí do doby, než v sobotu ráno dorazí naše posily. Jó, prd a vořech! Nepůjčili a posily dorazili jen dvě: Jirka Holakovský a Petr Reichl (Mařenu prý bolelo v krčíčku a měl kašlíček...). Výsledkem bylo to, že jsem v pátek pukli první mač 1:8 a druhý jsme raději zkontumovali 0:3 a šli do hospody do lázeňského domu Velká Pienava. To bylo pivo! První připomínalo chlazené chcanky, druhé už bylo lepší. V sobotu jsme dvě další utkání ve skupině rovněž pukli (už jsme se ale v šesti škubali, i když Sendy jen na jedné noze, protože na té druhé měl natažený sval...). V posledním zápase o 9. místo jsme však již nenechali nic náhodě, přeskupili jsme řady a slavně zvítězili 4:2. Sobotní večerní žranice se zúčastnila jen polovina družstva. Druhá polovina již po poledni vyrazila k domovu. Prý nás pozvou i příští rok. To jsem zvědav, zdali a pakliže ano, tak kdo tam pojede hájit čest sokolíků.

Zapsal: Jirka Zatloukal

Foto: viz fotogalerie